• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ellergucu
  • https://twitter.com/gucluellerder

         
Destekleriniz İçin!
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.43157.4613
Euro9.01689.0530
Facebook
PROJEMİZ

Branşlarımız

GÜÇLÜ ELLER ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ

Kulübümüz 2013 yılının Temmuz ayında tamamı Engelli ve Engelli Sporcular tarafından kurulmuştur. Engelli Sporlarında eleştirdiğimiz tüm olumsuzlukların giderilmesine hizmet etme arzusu; kuruluşumuzun fitilini ateşleyen en önemli nedenlerden biridir. Engelli Sporculara yeterli ve profesyonel imkanlar sunmak, Spor hayatımızda ki başarıların ve bu başarı öykülerinin kamuoyunda hak ettiği yere gelmesini sağlamak amaçlarımızdandır. Kurulduğumuz günden itibaren yaptığımız işin sorumluğunu hep üzerimizde taşıdık. Faaliyet göstereceğimiz tüm branşlara önce samimiyetle yaklaştık. Kulüp yöneticilerimizin tamamının Engelli olması; Engelli Spor Camiasında yaşanan sıkıntılara yeterince empati kurmamızı sağladı.
Yolumuzun uzun ve zor olduğunun bilincindeydik. Kurulduğumuz ilk günden itibaren çok önemli mücadeleler verdiğimizi ve büyük oranda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bir Spor Kulübü yöneticisiyseniz hele ki bu spor kulübü Engelli Sporculara hizmet ediyorsa ilk yapmanız gereken şey kulübe maddi destek bulmak olmalıdır. Engelli bireylerin toplumda ki her türlü varlığına Sosyal Sorumluluk adı altında bakılması bizleri yoran en temel sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmıştı. Bu anlayışı asla içimize sindiremedik ve bunu hiçbir zaman kabul etmedik. Kabullenmediğimiz bu gerçeği aşmanın tek yolu hep başarılı olmaktan geçiyordu. Kendimizi hep Başarılı olmak zorunda hissettik. Engelimizle değil, yaptığımız sporla ve elde ettiğimiz başarılarla gündemde olmalıydık ve desteklenmeliydik. Tüm enerjimizi başarıya odaklanarak harcadık. Ve geldiğimiz nokta ortadadır. Kurulduğumuz ilk yıl tesadüfen tanıştığımız ve desteklemek zorunda hissettiğimiz İşitme Engelliler Badminton sporcularımıza branş açarak 2 yıl destek verdik. İşitme Engelliler Badminton Takımımız 20142015 yıllarında iki yıl üst üste Türkiye Birincisi olarak Şampiyonluk Kupasını kulübümüze taşıdılar. İki yıl boyunca İşitme Engelliler Badminton Milli Takımımıza 7 sporcumuzla katkı sağladık. Bedensel Engelliler Badminton Branşımızı açarak Engelli Sporcularımızı bu branşa kazandırmaya çalıştık. 2014-2015 yıllarında yapılan Bedensel Engelliler Badminton Türkiye Şampiyonalarında kulübümüz Sporcuları İkincilik ve Üçüncülük madalyalarını kazanarak bizleri gururlandırdılar. Tekerlekli Sandalye Basketbol branşını açarak 2014-2015 sezonunda Bölgesel Lig B grubunda mücadelemize başladık. 2015-2016 sezonunda Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız Namağlup Bölgesel Lig Şampiyonu olarak Birinci lige yükseldi. 20162017 Sezonu Birinci ligde ki mücadelesini İkincilik kupasını alarak tamamlayan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız çok önemli bir başarıya daha imza atarak 3 yılda Süper Lige yükselmiş oldu. Mücadelemize aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.
Güçlü Eller Engelliler Spor Kulübümüzün başarıya odaklı 3 yıllık serüveninde samimiyet hep ön planda yer almıştır. Bünyemizde bulunan hiçbir sporcumuz hiçbir anlamda mağduriyet yaşamamıştır. Tüm spor branşlarımıza profesyonel yaklaştık. Tüm sporcularımızın her türlü ihtiyaçlarına cevap vermenin çabası içinde olduk. Sporcularımızın her türlü araç ve gereçlerini, sportif malzemelerini temin ederek onlara maddi kazanımlar sunduk. Sportif faaliyetlerini gerçekleştirecek her türlü alt yapıyı sunduk. Bunun yanında Camiamızın sesiz çığlığına ses olmaya çalıştık. Kamuoyunun ilgisini Engelli Sporlarına çekmenin gayreti içinde olduk. Camiamızda yaşanan olumsuzluklara, yetersizliklere ve yapılmayanlara tepkimizi, eleştirimizi her türlü alanda güçlü bir şekilde dillendirdik.
TSB Fikstür
Aldığımız Sonuçlar
ŞAMPİYON GÜÇLÜ ELLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret130120
Saat