• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ellergucu
  • https://twitter.com/gucluellerder

         
Destekleriniz İçin!
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.43157.4613
Euro9.01689.0530
Facebook
PROJEMİZ

Hakkımızda

GÜÇLÜ ELLER ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ

Kulübümüz 2013 yılının Temmuz ayında tamamı Engelli ve Engelli Sporcular tarafından kurulmuştur. Engelli Sporlarında eleştirdiğimiz tüm olumsuzlukların giderilmesine hizmet etme arzusu; kuruluşumuzun fitilini ateşleyen en önemli nedenlerden biridir. Engelli Sporculara yeterli ve profesyonel imkanlar sunmak, Spor hayatımızda ki başarıların ve bu başarı öykülerinin kamuoyunda hak ettiği yere gelmesini sağlamak amaçlarımızdandır. Kurulduğumuz günden itibaren yaptığımız işin sorumluğunu hep üzerimizde taşıdık. Faaliyet göstereceğimiz tüm branşlara önce samimiyetle yaklaştık. Kulüp yöneticilerimizin tamamının Engelli olması; Engelli Spor Camiasında yaşanan sıkıntılara yeterince empati kurmamızı sağladı.

Yolumuzun uzun ve zor olduğunun bilincindeydik. Kurulduğumuz ilk günden itibaren çok önemli mücadeleler verdiğimizi ve büyük oranda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bir Spor Kulübü yöneticisiyseniz hele ki bu spor kulübü Engelli Sporculara hizmet ediyorsa ilk yapmanız gereken şey kulübe maddi destek bulmak olmalıdır. Engelli bireylerin toplumda ki her türlü varlığına Sosyal Sorumluluk adı altında bakılması bizleri yoran en temel sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmıştı. Bu anlayışı asla içimize sindiremedik ve bunu hiçbir zaman kabul etmedik. Kabullenmediğimiz bu gerçeği aşmanın tek yolu hep başarılı olmaktan geçiyordu. Kendimizi hep Başarılı olmak zorunda hissettik. Engelimizle değil, yaptığımız sporla ve elde ettiğimiz başarılarla gündemde olmalıydık ve desteklenmeliydik. Tüm enerjimizi başarıya odaklanarak harcadık. Ve geldiğimiz nokta ortadadır. Kurulduğumuz ilk yıl tesadüfen tanıştığımız ve desteklemek zorunda hissettiğimiz İşitme Engelliler Badminton sporcularımıza branş açarak 2 yıl destek verdik. İşitme Engelliler Badminton Takımımız 2014-2015 yıllarında iki yıl üst üste Türkiye Birincisi olarak Şampiyonluk Kupasını kulübümüze taşıdılar. İki yıl boyunca İşitme Engelliler Badminton Milli Takımımıza 7 sporcumuzla katkı sağladık. Bedensel Engelliler Badminton Branşımızı açarak Engelli Sporcularımızı bu branşa kazandırmaya çalıştık. 2014-2015 yıllarında yapılan Bedensel Engelliler Badminton Türkiye Şampiyonalarında kulübümüz Sporcuları İkincilik ve Üçüncülük madalyalarını kazanarak bizleri gururlandırdılar. Tekerlekli Sandalye Basketbol branşını açarak 2014-2015 sezonunda Bölgesel Lig B grubunda mücadelemize başladık. 2015-2016 sezonunda Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız Namağlup Bölgesel Lig Şampiyonu olarak Birinci lige yükseldi. 2016-2017 Sezonu Birinci ligde ki mücadelesini İkincilik kupasını alarak tamamlayan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız çok önemli bir başarıya daha imza atarak 3 yılda Süper Lige yükselmiş oldu. Mücadelemize aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.

Güçlü Eller Engelliler Spor Kulübümüzün başarıya odaklı 3 yıllık serüveninde samimiyet hep ön planda yer almıştır. Bünyemizde bulunan hiçbir sporcumuz hiçbir anlamda mağduriyet yaşamamıştır. Tüm spor branşlarımıza profesyonel yaklaştık. Tüm sporcularımızın her türlü ihtiyaçlarına cevap vermenin çabası içinde olduk. Sporcularımızın her türlü araç ve gereçlerini, sportif malzemelerini temin ederek onlara maddi kazanımlar sunduk. Sportif faaliyetlerini gerçekleştirecek her türlü alt yapıyı sunduk. Bunun yanında Camiamızın sesiz çığlığına ses olmaya çalıştık. Kamuoyunun ilgisini Engelli Sporlarına çekmenin gayreti içinde olduk. Camiamızda yaşanan olumsuzluklara, yetersizliklere ve yapılmayanlara tepkimizi, eleştirimizi her türlü alanda güçlü bir şekilde dillendirdik. Yapılmaya çalışılan veya yapılan her türlü olumlu icraatlara destek verdik. Çözüm önerileri sunduk. Mücadelemizi her geçen gün daha da güçlendirerek ve kendimizi geliştirerek devam edeceğiz. Engelli Sporcuların, Engelli Spor camiasının hak ettiği yerde olmadığı kanısındayım. Bu bağlamda en büyük iş ilgili Federasyonlara düşmektedir. İlgili Federasyonların bu mücadeleleri verebilecek haddinden fazla başarı öyküleri bulunmaktadır. Engelli Sporcuların hemen her branşta Ülkemizde ve Dünyada elde ettiği başarılar ortadadır. Büyük bir Azimle ve binbir fedakarlıkla elde edilen bu başarıları Toplumun her kesimiyle paylaşmak Federasyonların en asli görevidir. Engelli sporcuların bu başarıları, Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Ülkemize birçok branşta ilkleri yaşatan bu azimli topluluğun desteklenmesi merhamet duygularının inisiyatifine bırakılmayacak kadar değerli ve önemlidir. Engelli bireyler Engel ajitasyonuyla anılmaktan fazlasını hak etmektedir.  Sporda, Sanatta, Sosyal ve Kültürel hayatta ve her ne yapıyorlar ise başarılı oldukları alanda ve o kariyerle var olmalıdırlar.

Engelli Sporlarının Yazılı ve Görsel medyada yeterince yer alması, Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Yerel Yönetimler, Bürokrasi ve üniversitelerce desteklenmesi için en önde Federasyonlar olmak şartıyla; tüm kulüp ve sporcularca mücadele verilmesi gerekmektedir. Tüm bunlar ancak ve ancak mücadele etmekle elde edilir. Hiçbir topluluk bunların mücadelesini vermeden muvaffak olamaz. Bu bağlamda verilen mücadeleler ve alınan sonuçlar Engelli Sporlarının kalitesini artıracak ve geleceğini temin edecektir. Sponsor bulma sıkıntısı gidecek, özel kuruluşlar dahil olmakla birlikte maddi kaynak akışı sağlanacaktır. Engelli Sporlarının popülitesi artacak, belli bir taraftar kitlesine ulaşacaktır. Maddi ve manevi yönden gelişmemize olanak sağlayacak bu çabalar; Engelli bireylerin Spor yaşamına mucizevi dokunuşlar ile taçlanacaktır. Güçlü Eller Engelliler Spor Kulübü camiamızın küçük bir parçası olarak bu mücadeleleri ilkeleri doğrultusunda ve Güçlü bir şekilde vermeye devam edecektir. Bizleri destekleyen tüm Gönül Dostlarımıza Kurum ve Kuruluşlara kulübüm ve şahsım adına şükranlarımı sunuyor, yürekten selamlarımı gönderiyorum.

Kamuoyuna Saygılarımla.
 
Muhammed GÖKTAŞ
Güçlü Eller Engelliler Spor Kulübü Başkanı
 
TSB Fikstür
Aldığımız Sonuçlar
ŞAMPİYON GÜÇLÜ ELLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret130119
Saat